Strefa kibica

Arena Zabrze

Parking

W bezpośrednim sąsiedztwie Areny Zabrze funkcjonują dwa parkingi zewnętrzne o łącznej pojemności 650 miejsc. Dodatkowo Arena Zabrze dysponuje również nowoczesnym parkingiem wewnętrznym w kubaturze obiektu.

Arena Zabrze

Kioski gastronomiczne

Na terenie obiektu znajdują się łatwo dostępne kioski gastronomiczne z bogatą ofertą przekąsek i napojów. Wszystkie kioski gastronomiczne zlokalizowane są na poziomie +1 obiektu i są równomiernie rozłożone na wszystkich trybunach.

Arena Zabrze

Dojazd

Arena Zabrze jest doskonale skomunikowana, dzięki swojemu położeniu. W pobliżu stadionu przecinają się dwie autostrady (A4 oraz A1). Samochodem na Arenę Zabrze można dotrzeć w ciągu godziny z trzech portów lotniczych.

Zarezerwuj bilety na nadchodzący mecz

Zapraszamy do zakupu biletów na najbliższy mecz Górnika Zabrze na zabrzańskim stadionie. Za pośrednictwem strony internetowej można dokonać zakupu biletów uprawniających do wejścia na trybuny oraz do wjazdu na parking podziemny obiektu.

Arena Zabrze

Kioski gastronomiczne

Na terenie obiektu znajdują się łatwo dostępne kioski gastronomiczne z bogatą ofertą przekąsek i napojów. Wszystkie kioski gastronomiczne zlokalizowane są na poziomie +1 obiektu i są równomiernie rozłożone na wszystkich trybunach.

Sektory

Arena Zabrze to 24 563 miejsca na dwóch w pełni zadaszonych poziomach trybun.

Oznaczenie dolnych sektorów rozpoczyna się od cyfry 0 poprzedzonej literą A, B lub C, gdzie A oznacza trybunę północną, B –  wschodnią, a C – południową.

Oznaczenie górnych sektorów rozpoczyna się od cyfry 1 poprzedzonej literą A, B lub C, gdzie A oznacza trybunę północną, B –  wschodnią, a C – południową.

Arena Zabrze

Regulamin obiektu

Regulamin Stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu reguluje wzajemne prawa i obowiązki użytkowników oraz określa ogólne zasady korzystania ze stadionu. Regulamin można pobrać w postaci pliku PDF.

Parkingi dla naszych kibiców

W bezpośrednim sąsiedztwie Areny Zabrze funkcjonują dwa parkingi zewnętrzne o łącznej pojemności 650 miejsc: pierwszy, w części południowej, po przeciwległej stronie ulicy Roosevelta; drugi, w części zachodniej kompleksu z wjazdem od strony ulicy Piłsudskiego.

W dni imprez masowych miejsca na obu parkingach są płatne, niestrzeżone – możliwość płatności kartą, gotówką, wysokość opłaty 10,00 zł.

Arena Zabrze dysponuje również nowoczesnym parkingiem  w kubaturze obiektu. Bilety parkingowe upoważniające do wjazdu na parking wewnętrznym Areny Zabrze dostępne są w sprzedaży internetowej TUTAJ oraz w punktach stacjonarnych – w kasach na promenadzie, w Galerii Zabrze oraz w Sklepie Kibica na stadionie. Ze sprzedaży biletów na parking podziemny wyłączone są punkty Kolportera.

Arena Zabrze

Sprawdź jak dojechać

Arena Zabrze jest doskonale skomunikowana, dzięki swojemu położeniu. W pobliżu stadionu  przecinają się dwie autostrady (A4 oraz A1).

Dodatkowo w odległości niespełna 1 km od Areny znajduje się zjazd z bardzo popularnej Drogowej Trasy Średnicowej łączącej większą część aglomeracji.

Samochodem na Arenę Zabrze można dotrzeć w ciągu godziny z trzech portów lotniczych: w Pyrzowicach, Balicach oraz Ostravie.

Kasy biletowe i punkty depozytowe

Stacjonarne kasy biletowe oraz depozyt zlokalizowane są od strony wschodniej, na głównym placu wejściowym.

Dojazd z autostrady A1

Niezależnie od kierunku, z którego przyjeżdżamy na stadion (Ostrava lub Pyrzowice) należy na wysokości węzła SOŚNICA zjechać na DTŚ (oznaczenie DW902) w kierunku Katowic. Następnie po około 2 km wystarczy zjechać na zjeździe w SOŚNICA – ZABRZE, a na rondzie skręcić w prawo w kierunku Zabrza, by po kilkuset metrach znaleźć się na Arenie Zabrze.

Dojazd z autostrady A4

Niezależnie od kierunku, z którego przyjeżdżamy na stadion (Wrocław lub Kraków) należy na wysokości węzła ZABRZE POŁUDNIE zjechać na Zabrze. Następnie jedziemy przez kilka kilometrów ul. Paderewskiego, przechodzącą w dalszym etapie w ul. 3-go Maja. Na skrzyżowaniu z ul. Roosevelta skręcamy w lewo, by po mniej więcej 2 km dotrzeć do celu.

Dojazd z Drogowej Trasy Średnicowej

Niezależnie od kierunku, z którego przyjeżdżamy na stadion (Gliwice lub Katowice) należy na wysokości węzła Sośnica zjechać na zjeździe GLIWICE SOŚNICA – ZABRZE, a na rondzie skręcić w prawo w kierunku Zabrza, by po kilkuset metrach znaleźć się na Arenie Zabrze.

Komunikacja miejska

Bezpośrednio pod Arenę Zabrze dojeżdżają autobusy linii 32 oraz 932 (z centrum Zabrza lub Gliwic) oraz 720 (tylko Zabrze).  Z okolicznych miast fan clubowych można dojechać z przesiadką w centrum Zabrze (Zabrze Goethego) następującymi liniami:

  • Gliwice – 32, 932 (bezpośrednio pod stadion), 6, 250, 617, 840, 870,
  • Ruda Śląska – 6, 7, 23, 198, 199, 240, 840, 870
  • Knurów – 47
  • Tarnowskie Góry – 83

Szczegółowy rozkład jazdy KZK GOP można znaleźć TUTAJ.