Zmiana organizacji ruchu na czas Tour de Pologne

1 sierpnia na terenie Zabrza odbędzie się 74. edycja Tour de Pologne. Meta 4 etapu zlokalizowana zostanie przy Arenie Zabrze.

Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów. Wydarzenie cieszy się uznaniem w kraju i poza granicami. To okazja, żeby z bliska obserwować najlepszych kolarzy w światowym peletonie. Tour de Pologne w Zabrzu będzie bez wątpienia świętem nie tylko dla miłośników kolarstwa, których w naszym mieście nie brakuje. To także okazja do zaprezentowania wyjątkowych w skali kraju oraz Europy miejsc, obiektów i inicjatyw.

W związku z przejazdem wyścigu przez Zabrze w obrębie trasy nastąpi zmiana organizacji ruchu, w tym również zmiana przebiegu tras autobusów.

1. Od wczesnych godzin rannych (od godz. 5.00) do późnych godzin nocnych (do ok. 23:00) całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
– ul. Roosevelta od ronda przy granicy z Gliwicami do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen. de Gaulle’a;
– węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty.
– ul. Gen. de Gaulle’a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
– odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle’a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od ul. Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen. de Gaulle’a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
– ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).
W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, na odcinku od ul. Różańskiego
do skrzyżowania z ul. Chłopską.

2. Na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).

3. Drogowa Trasa Średnicowa będzie dostępna dla ruchu w obydwu kierunkach w obszarze miasta Zabrze, jednak bez możliwości zjazdu i wjazdu na rondo Sybiraków oraz bez możliwości zjazdu i wjazdu przez węzeł Roosevelta.

4. Do godziny 17.00 utrzymany zostanie ruch kołowy na ul. Winklera (wyłącznie w kierunku ronda) z wjazdem na DTŚ w kierunku Katowic i wyjazdem z ronda do ul. Matejki (w kierunku ul. 3 Maja).

5. ul. Legnicka i ul. Makoszowska będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 17.00. Dopuszczenie w/w dróg do ponownego ruchu nastąpi po przejechaniu wyścigu, tj. około godziny 19.00 (odcięte od ruchu będą również drogi krzyżujące się z w/w ulicami).

6. Od około godz. 17:00 do około 19:00 zamknięty dla ruchu pojazdów będzie wjazd z ul. 3-go Maja w ul. Makoszowską.

7. Utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen. de Gaulle’a od Goethego do Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na
ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle’a do ul. 3 Maja.

8. Wszystkie rejony skrzyżowań drogowych na trasie wyścigu objęte zostaną patrolami służb mundurowych (Policja, Straż Miejska).
Zmiany przebiegu tras autobusów w granicach miasta Zabrze

1 sierpnia 2017 r. w związku z 74. TOUR DE POLOGNE:

1. Linia 23 – kierunek Katowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i powrót na stałą trasę na Paderewskiego.
Linia 23 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Ruda Śląska, Zabrze Paderewskiego, następnie trasą zastępczą
3 Maja, Roosevelta i Gen. de Gaulle’a i dalej po stałej trasie do Goethego.

2. Linia 32 – kierunek Gliwice Łabędy od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego następnie trasa zastępcza Gen. de Gaulle’a , Wolności, Knurowska do granic z Gliwicami.
Linia 32 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa zastępcza od granicy z Gliwicami – Knurowska, Wolności, Gen. de Gaulle’a i do Goethego

3. Linia 199 – kierunek Kochłowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą
Roosevelta i 3 Maja dalej po stałej trasie do Kochłowic.
Linia 199 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Kochłowice, Zabrze Sikorskiego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. De Gaulle’a po stałej trasie do
Goethego.

4. Linia 720 – kierunek Zabrze Goethego (przez Zabrze Szpital) od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta, Gen. de Gaulle’a , Wolności i dalej Trocera po stałej trasie do Goethego.
Linia 720 – kierunek Zabrze Goethego (przez Plac Teatralny) od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego, Plac Teatralny dalej po stałej trasie do Zabrze Trocera, następnie trasą zastępczą Wolności, Gen. de Gaulle’a, Roosevelta, 3 Maja do Goethego.

5. Linia 47 – kierunek Szczygłowice od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze Goethego , Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i dalej stałą trasą (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
Linia 47 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
Trasa: Zabrze 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i Gen. De Gaulle’a, dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).

6. Linia 47 – kierunek Szczygłowice od 17:00 do 19:00
Trasa: Zabrze Goethego , Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego – do granicy z Rudą Śląską (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna
na stronach KZK GOP).
Linia 47 – kierunek Zabrze Goethego od 17:00 do 19:00
Trasa zastępcza od granicy z Rudą Śląską, Paderewskiego, 3 Maja, Roosevelta i Gen. De Gaulle’a, dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna
na stronach KZK GOP).

7. Linia 111 – kierunek Makoszowy Oświęcimska od 5:00 do 23:00
Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i dalej po stałej trasie
do Makoszowy Oświęcimska
Linia 111 – kierunek Helenka Elzab od 5:00 do 23:00
Trasa: po stałej trasie do 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.

8. Linia 111 – kierunek Makoszowy Oświęcimska od 17:00 do 19:00
Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego do Kończyce Beskidzka (koniec trasy!)
Linia 111 – kierunek Helenka Elzab od 17:00 do 19:00
Od przystanku początkowego Makoszowy Oświęcimska do przystanku Kończyce Beskidzka linia nie kursuje!
Trasa: od Kończyce Beskidzka, Paderewskiego, następnie trasą zastępczą 3 Maja, Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.

Trasa Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co również ma wpływ na zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze.
Wszelkie szczegółowe dane pozyskać można w KZK GOP.