W Zabrzu trwają Targi Turystyczne

IX Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które rozpoczęły się dzisiaj w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, potrwają dwa dni (7-8 kwietnia). W tym roku partnerem Targów jest region Vallagarina i miasto Rovereto z Włoch. W dwudniowym wydarzeniu udział biorą przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Włoch. Jak co roku na odwiedzających czeka wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji. Wstęp jest bezpłatny.

Swoje stoisko na Targach ma również Arena Zabrze. Można zapoznać się tu z bogatą ofertą kierowaną zarówno do kibiców, jak i biznesu. Jest też okazja by dowiedzieć się czegoś więcej o obiekcie.
Stoisko Areny Zabrze jest jednym z najczęściej fotografowanych ze względu na wielkoformatowe zdjęcie stadionu, wykonane w czasie pierwszego meczu rozegranego na Arenie Zabrze. Można też zasiąść na stadionowych krzesełkach i choć przez chwilę poczuć tę wyjątkową atmosferę kibicowania.

Gościem specjalnym tegorocznych Targów jest Paolo Cozza, znany z programów telewizyjnych, takich jak: „Europa da się lubić”, „Taniec z gwiazdami” Włoch mieszkający od kilkudziesięciu lat mieszkający w Polsce.

W trakcie tegorocznej edycji targów odwiedzający mają okazję poznać bliżej naszych południowych sąsiadów. Zabrze odwiedza m.in. liczna grupa przyjaciół z Czech. Swoje atrakcje, historię i ofertę turystyczną prezentują: obszar turystyczny Nadodrze – Ziemia Krawarska (Poodří Moravské Kravařsko), region Jeseníky, miasto Nový Jičín, miasto Frenštát pod Radhoštěm, obszar Polabi (Zlatý pruh Polabí – Třináctá komnata), Morawy Wschodnie (Východní Morava), Muzeum Techniki w Brnie (Technické muzeum v Brně) oraz Browar Czarna Góra (Pivovar Černa Hora). Nie mniej atrakcyjnie prezentuje się z pewnością słowacki region Żylina. Turyści od lat doceniają wspaniałe góry tego regionu, średniowieczne zamki i doskonałą kuchnię.

 

Aktualne informacje na temat Targów znaleźć można na stronie www.targi.zabrzewsercuslaska.pl