Treningi biegowe Aktywnego Zabrza

W każdy wtorek z promenady Areny Zabrze startuje trening biegowy – bezpłatne zajęcia grupowe prowadzone przez profesjonalnego trenera lekkiej atletyki.

Zajęcia są jedną z propozycji szerokiej oferty Aktywnego Zabrza – projektu działającego w Zabrzu od 2012 roku, którego misją jest aktywizacja ruchowa dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu miasta.

– Chcemy ich wyciągnąć zza biurek, sprzed monitorów komputerów i telewizorów – mówi Wojciech Woźniak jeden z twórców i zarazem trenerów Aktywnego Zabrza. – Naszym celem jest wykształcenie dobrych nawyków, które nie tylko podniosą poziom aktywności ruchowej i wpłyną na poprawę kondycji i samopoczucia uczestników zajęć, ale przede wszystkim są podstawą zdrowego i efektywnego życia – dodaje.

Wszystkie zajęcia sportowo-rekreacyjne z oferty Aktywnego Zabrza są bezpłatne i prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Tak też jest z treningami biegowymi, cotygodniowymi zajęciami, kierowanymi zarówno do początkujących jak i zaawansowanych biegaczy. Treningi biegowe startują co wtorek z promenady Areny Zabrze, przy wejściu do recepcji VIP o godzinie 20:00. Co ważne, udział w zajęciach jest nie tylko bezpłatny, ale również nie wymaga wcześniejszych zapisów.