Strefa 81 – Industrialna Strefa Kultury

Nie samym sportem żyje Arena Zabrze. Wiedzą o tym dobrze mieszkańcy Śląska.

Na terenie kompleksu Areny Zabrze powstała Industrialna Strefa Kultury – Strefa 81, w której odbywają się wydarzenia kulturalno-muzyczne.  Najbliższe już w pierwszy listopadowy weekend, 2-4 listopada. Będzie to Arena Swag Bazaar, czyli targi mody, dizajnu i rzemiosła.

Dziś powoli odchodzimy od tego, co oferują sieciówki. Ciekawe kreatywne rozwiązania i niezależne marki to kierunek, który tworzy nową przestrzeń, mówią organizatorzy wydarzenia. Wstęp bezpłatny.

Wydarzeniem towarzyszącym targom będzie nocny NPLM Showcase #10, który rozpocznie się o godzinie 22:00 w sobotę,  3 listopada i potrwa aż do 6:00 następnego dnia. Dla fanów mocnego techno zagrają m.in.: Rubin – litewska ikona niekomercyjnego techno oraz gość prosto z Indii, czyli Diatonik. Bilety na to wydarzeni do nabycia na miejscu w dniu imprezy.

Kolejne wydarzenia w Strefie 81, m.in. festiwal kawy, festiwal czekolady, czy zimowa edycja znanego już w Zabrzu wydarzenia Arena Bass Festiwal już w przygotowaniu, o szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Zapraszamy do Industrialnej Strefy Kultury przy Roosevelta 81!