Sportowy Dzień Dziecka na Arenie Zabrze

Arena Zabrze wszystkim kojarzy się z piłką nożną i Górnikiem Zabrze. I dobrze. Jednak dzisiaj stała się areną wielu dyscyplin sportowych. Wszystko z okazji obchodów Dnia Dziecka.

Sportowy Dzień Dziecka na Arenie Zabrze przyciągnął na promenadę stadionu ponad 700 dzieci z zabrzańskich szkół i przedszkoli. Przywitała ich Prezydent Miasta – Małgorzata Mańka-Szulik oraz zarządy: Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji, Stadionu w Zabrzu i Górnika Zabrze.

Założeniem organizatorów była popularyzacja jak największej ilości dyscyplin sportowych. Wszyscy uczestnicy mogli zatem spróbować swoich sił w grze w tenisa ziemnego i stołowego, piłce ręcznej, aikido oraz jeździe na rolkach, a także wykonać popularne ćwiczenia sportowe pod czujnym okiem trenera personalnego Taurus Extreme. Na dobrej sprawności fizycznej zależy również tym, którzy na co dzień dbają o nasze finanse – swoje stoisko specjalnie dla najmłodszych przygotował Bank PKO. Animacje dla najmłodszych przygotowała również Fundacja Piastun – Wyrównywanie Szans. Wolontariusze Fundacji malowali buzie i prezentowali technikę puszczania gigantycznych baniek mydlanych. Nie zabrakło również akcentów piłkarskich – byli z nami zarówno przedstawiciele Piłkarskiego Przedszkola Górnika Zabrze jak i samego klubu Górnik Zabrze.

Autentyczny entuzjazm zgromadzonych na promenadzie stadionu dzieci wywołały pokazy gimnastyki artystycznej i tańca towarzyskiego. Niejedno dziecko zamarzyło wtedy, by wykonywać ewolucje jak młodzi sportowcy z Klubu Sportowego Iskra lub tańczyć jak para z Mistrzowskiej Akademii Tanecznej.

Fantastycznie została też przyjęta profesjonalnie przygotowana rozgrzewka poprowadzona jako trening Zumby – były ręce w górze, radosne podskoki w rytm muzyki, klaskanie w dłonie i co najważniejsze, uśmiechy na buziach.

Częścią Sportowego Dnia Dziecka był organizowany przez Zabrzańską Agencję Realizacji Inwestycji Turniej Masters w tenisie ziemnym. Ta część imprezy odbyła się na sąsiadujących z Areną Zabrze kortach, w nowoczesnej hali tenisowej.

Sportowy Dzień Dziecka swój finał miał na trybunie Areny Zabrze, gdzie wszyscy uczestnicy, zasiadając na stadionowych krzesełkach, mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o zabrzańskich klubach sportowych, a najlepsi zostali nagrodzeni zaproszeniami do Kopalni Guido, zabrzańskiej filharmonii, na basen i do teatru.