Śląski Klasyk na Arenie Zabrze z rekordową frekwencją

20 987 kibiców na meczu to tegoroczny rekord frekwencyjny Areny Zabrze oraz Nice 1. Ligi. Tyle osób obejrzało na  stadionie tzw. Śląski Klasyk.

Rozegrany we wtorek, 16 maja, na zabrzańskiej Arenie mecz pomiędzy zaprzyjaźnionymi drużynami Górnika Zabrze i GKS-u Katowice od początku cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców obu drużyn. W ciągu ostatnich dwóch dni sprzedaż biletów osiągnęła jednak rekordowy poziom. Organizatorzy byli na to świetnie  przygotowani i ze spokojem obserwowali jak z minuty na minutę maleje ilość wolnych miejsc. Przyjęcie tak dużej ilości kibiców, to na Arenie Zabrze nie nowość.

Całkowita pojemność Arena Zabrze wynosi 24 563 miejsca. Obiekt wielokrotnie zapełniał się już kilkunastotysięczną publicznością. W bieżącym sezonie aktualny do wtorkowego spotkania rekord 17 777 kibiców należał do meczu Górnik Zabrze – GKS Tychy.

Spółka Stadion w Zabrzu zarządzająca obiektem zapewnia, że Arena Zabrze jest w pełni przygotowana, aby po raz kolejny przyjąć ponad dwudziestotysięczną rzeszę kibiców. Jak widać, nie tylko stadion jest przygotowany, kibice również, bo chociaż kibicowali na ostatnim meczu rywalizującym ze sobą drużynom, wspólnie przywitali piłkarzy i w zgodzie oddali się kibicowskiej fieście.