Rusza akcja Honorowy Dawca Energii Fortum

22 kwietnia startują liczniki aplikacji HDEF, dzięki której biegając, jeżdżąc na rowerze, a nawet spacerując można wesprzeć jedną z pięciu wybranych organizacji charytatywnych.

Aplikacja HDEF zlicza przemierzone w czasie aktywności fizycznej kilometry, które automatycznie zamienia na energię. Przez cały czas trwania akcji energia jest zliczana zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast: Zabrza, Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia.

Honorowym Dawcą Energii Fortum może zostać każdy, nie tylko mieszkańcy tych miast. Można trenować i pomagać niezależnie od miejsca aktywności – wystarczy wybrać w aplikacji miasto, które chce się wspierać. Liczniki zostaną zatrzymane 30 września. Wtedy, po podsumowaniu akcji Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdej z pięciu powyższych lokalizacji. Jej wysokość będzie uzależniona od miejsca w rankingu danego miasta. Beneficjentem akcji w Zabrzu jest ZABRZAŃSKIE TOWARZYSTWO RODZICÓW OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ DZIECI SPECJALNEJ TROSKI.

Inauguracja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum w Zabrzu zaplanowana została na sobotę, 29 kwietnia, i będzie towarzyszyła organizowanym na Arenie Zabrze zawodom Biathlon dla Każdego.