Rolki na Arenie Zabrze

Przez cały lipiec w parkingu wewnętrznym Areny Zabrze odbywać się będą zajęcia z nauki jazdy na rolkach. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i prowadzone przez profesjonalna kadrę instruktorską.

Nauka jazdy na rolkach to znakomita propozycja na wakacje, a zdobyte nazajęciach umiejętności można później wykorzystać, by zabłysnąć doskonałą techniką jazdy w plenerowej scenerii. Adepci zajęć prowadzonych na Arenie Zabrze zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności jazdy do przodu, do tyłu, slalomem – w zależności od stopnia zaawansowania oraz grupy, do której zostaną zakwalifikowani. Lipcowe zajęcia odbywają się w kilku grupach: dla początkujących, dla zaawansowanych, dla dzieci oraz slalomowej.

Grupa początkująca, to propozycja dla osób, które niezbyt pewnie czują się na rolkach. Zajęcia dla tej grupy polegają na nauce prawidłowej postawy, płynnej jazdy do przodu, skręcania i hamowania. Tym, którym jazda do przodu nie sprawia żadnego problemu polecamy udział w zajęciach grupy zaawansowanej. Tutaj można się nauczyć jazdy tyłem, zaawansowanych technik hamowania i freestyle slalomu, czyli wykonywania różnego rodzaju widowiskowych tricków pomiędzy ustawionymi w równej odległości od siebie kubeczkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia na których uczestnicy trenują wyłącznie jazdę slalomen, jednak są one przeznaczone dla tych którym płynna jazda do przodu i do tyłu nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo, w lipcu przewidziano zajęcia kierowane wyłącznie do dzieci – odbędą się one dwukrotnie, 12 i 28 lipca, w godzinach porannych.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, jednak aby wziąć w nich udział należy się wcześniej zapisać w Punkcie Informacji o Mieście, osobiście lub telefonicznie (Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 2/1, Tel.: 32 271 72 76, 32 373 35 20).

Lipcowe zajęcia rolkowe to kontynuacja cyklu zajęć, które odbywają się od początku roku na Arenie Zabrze. Jego przedwakacyjnym podsumowaniem były Amatorskie Mistrzostwa Zabrza w Jeździe na Rolkach. Zawody odbyły się na Arenie Zabrze w pierwszą sobotę wakacji.