Początek długiego weekendu z Areną Zabrze

W ostatnią sobotę kwietnia na Arenie Zabrze odbędą się zawody Biathlon dla Każdego. Jest to impreza sportowa dedykowana wszystkim grupom wiekowym, a aby wziąć w niej udział wystarczy odrobina sportowego zacięcia i chęć do podjęcia sportowej rywalizacji. Udział w zawodach jest bezpłatny.

W zabrzańskich zawodach uczestnicy zmierzą się w letniej odmianie biathlonu, łączącej biegi ze strzelectwem. Polega ona na biegu bez broni na określonym dystansie, w czasie którego zawodnicy dwa lub cztery razy zajmują stanowiska na strzelnicy, przyjmując pozycję leżącą, oddając za każdym razem po 5 strzałów z podpórki. Uczestnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych, przy czym najmłodsi to rocznik 2010. Górnej granicy wiekowej nie wyznaczono.

Udział w zawodach jest bezpłatny, jednak wymagane są wcześniejsze zapisy. Można to zrobić do czwartku, 27 kwietnia, wchodząc na stronę internetową www.aktywnezabrze.pl, albo w dniu zawodów pomiędzy 8:00 a 8:30.  Start pierwszego zawodnika przewidziano na godzinę 10:00, jednak już od 9:15 można wziąć udział w treningu strzeleckim.

Gośćmi honorowymi zawodów będą zaproszeni przez Polski Związek Biathlonu brązowi medaliści Mistrzostw Europy – Krystyna i Grzegorz Guzikowie.

Ubiegłoroczne zawody Biathlon dla Każdego zgromadziły na Arenie Zabrze nie tylko sporą liczbę uczestników, ale również kibiców, w tym mieszkańców Zabrza, którzy z zaciekawieniem przyglądali się zmaganiom zawodników. W tym roku dodatkowo zawodom towarzyszyć będzie inauguracja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Jest to akcja charytatywna, w której każdy może, nie wydając ani grosza z własnej kieszeni, pomóc potrzebującym. Wystarczy ściągnąć aplikację i wsiąść na rower lub udać się na spacer.

To nie wszystko co tego dnia będzie się dziać na Arenie Zabrze. W parkingu wewnętrznym stadionu zaplanowano bowiem 8. edycję Giełdy Staroci.

Sobota na Arenie Zabrze zapowiada się atrakcyjnie i różnorodnie – każdy powinien zaleźć coś dla siebie.