Oficjalna inauguracja akcji HDEF

W Zabrzu oficjalnie zainaugurowano akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Fortum S.A., Polskiego Związku Biathlonu, Miasta Zabrze, projektu Aktywne Zabrze oraz beneficjenta, czyli Zabrzańskiego Towarzystwa Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Zabrzu. Inauguracja była wydarzeniem towarzyszącym organizowanym na Arenie Zabrze 29 kwietnia zawodom Biathlon dla Każdego.

Honorowy Dawca Energii Fortum to oparta na aplikacji mobilnej akcja charytatywna dzięki, której biegając, spacerując czy jeżdżąc na rowerze użytkownicy generują energię elektryczną, która następnie przeliczana jest przez firmę Fortum na realne pieniądze dla jednej z wybranych organizacji.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne wyposażone w system iOS lub Android. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej.

Bieżące informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na facebooku.