Mecz Polska vs. Portugalia na Arenie Zabrze

Najlepsze sportowe emocje na europejskim poziomie znów na Arenie Zabrze. Polska zagra z Portugalią.

16 listopada o godzinie 18:00 rozegrane zostanie spotkanie barażowe o awans do UEFA EURO U21 w 2019 roku. Na murawie Areny Zabrze spotkają się drużyny Polski i Portugalii. O randze tego wydarzenia świadczy fakt, że obie drużyny walczyć będą o udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Arena Zabrze została wybrana ze względu – jak uznali organizatorzy – perfekcyjne przygotowanie obiektu przez Zespół Areny Zabrze a także doskonałą atmosferę jaką na tym obiekcie tworzą kibice z Zabrza i sąsiednich miast. Pod uwagę były brane także Stadion Śląski i stadion w Łodzi. Do wybrania naszego miasta przyczyniło się także zaangażowanie i wsparcie Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik, która uczestniczyła w rozmowach z organizatorami przedstawiając zalety zabrzańskiego obiektu.

Wybierając Arenę Zabrze organizatorzy docenili także pracę całej załogi Spółki Stadionu w Zabrzu, która zarządzała Areną przy organizacji zeszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W ramach rozgrywek U-19 dwa mecze odbyły się na Arenie Zabrze. Najwięcej sportowych emocji wzbudził pojedynek Polska – Niemcy, który zgromadził aż 13 tysięcy fanów polskiej reprezentacji. Również w tym roku organizacją meczu w imieniu PZPN zajmie się Spółka Stadion w Zabrzu.