Kopalnia Guido w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”

Kopalnia Guido w Zabrzu znalazła się w gronie 32 obiektów, miejsc i instytucji z całego kraju nominowanych przez National Geographic do tytułu „7 nowych cudów Polski”. Głosować można za pośrednictwem Internetu do 31 sierpnia.

Aby wziąć udział w Plebiscycie należy wejść na stronę internetową www.7cudow.national-geographic.pl, zagłosować na danego faworyta, uzupełnić swoje dane osobowe oraz odpowiedzieć na pytanie ”Dlaczego właśnie to miejsce powinno wygrać?”. Odpowiedź na pytanie powinna zawierać nie mniej niż 20 i nie więcej niż 200 znaków. Spośród wszystkich uzasadnień organizatorzy wybiorą najbardziej oryginalne oraz wyjątkowe. Autorzy tych uzasadnień otrzymają nagrody m.in. półroczne prenumeraty czasopisma National Geographic Traveler oraz zestawy książek National Geographic.

Kopalnia Guido w Zabrzu to jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać prawdziwą klatką szybową i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie! Obecnie w Kopalni Guido zamiast pokładów węgla wydobywa się turystykę, kulturę i rozrywkę – na udostępnionych do zwiedzania poziomach 170, 320 i 355 czeka na turystów moc atrakcji. Aby przekonać się, jak wygląda współczesne i historyczne górnictwo, wystarczy włożyć kask, pobrać lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody.

Więcej na www.koplniaguido.pl