Konferencja i finał konkursu na najpiękniejsze miasto Tour de Pologne

9 listopada poznamy zwycięzców konkursu na „Najpiękniejsze Miasto startowe, premii i etapowe 74. Tour de Pologne”. Oficjalna konferencja oraz gala, na której ogłoszone zostaną wyniki odbędzie się w Biznes Klubie Areny Zabrze. Podczas konferencji wybrane przez kapitułę miasta odbiorą wyjątkowe, multimedialne puchary, które przez kolejny rok będą mogli prezentować mieszkańcom swoich miast.

Wiem, że kapituła miała twardy orzech do zgryzienia, bo tegoroczny wyścig był naprawdę wyjątkowy pod każdym względem. Kolejny raz okazał się wielkim sportowym wydarzeniem, ale warto też podkreślić zaangażowanie miast i kibiców, których przy trasie tegorocznego Tour de Pologne pojawiło się ponad trzy miliony dwieście tysięcy! To ogromny sukces i znak tego, że Polacy naprawdę kochają kolarstwo. Z kolei dla nas to sygnał, że idziemy w dobrym kierunku. Raz jeszcze więc dziękuję wszystkim miastom i miasteczkom na trasie. Szczególnie tym nominowanym w konkursie. I od razu wielkie gratulacje dla laureatów – mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.

Przypomnijmy, że Zabrze znalazło się na trasie tegorocznej edycji wyścigu po raz pierwszy. Zlokalizowana przy Arenie Zabrze meta 4. etapu Tour de Pologne przyciągnęła nie tylko wiernych kibiców kolarstwa, ale również licznie przybyłych mieszkańców Zabrza, którzy stworzyli na mecie niepowtarzalną atmosferę. Czy Zabrze zdobędzie puchar przekonamy się już wkrótce.