Już jutro Tour de Pologne w Zabrzu

1 sierpnia, podczas 4. etapu wyścigu Tour de Pologne, najlepsi polscy i zagraniczni kolarze pokonają trasę liczącą 238 km i dotrą na metę, która będzie usytuowana przy Arenie Zabrze. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji m.in. najmłodsi amatorzy kolarstwa zmierzą się w ramach Nutella Mini Tour de Pologne, a na promenadzie Areny Zabrze już od godz. 13.00 na kibiców Tour de Pologne czekać będzie mnóstwo ciekawych propozycji.

Ścianka rysunkowa, szczudlarze, puzzle Tour de Pologne, koncert zespołu rockowego, plaża z leżakami, a to tylko część atrakcji, na które liczyć mogą ci, którzy wybiorą się na promenadę Areny Zabrze. Zostanie tam też zamontowany wielki telebim, na którym śledzić będzie można czwarty etap wyścigu.

Więcej informacji o atrakcjach na promenadzie Areny Zabrze  [button open_new_tab=”true” bg_repeat=”No-Repeat” text_color=”White” image_url=”” size=”small” url=”https://arena-zabrze.pl/kolarskie-swietowanie-na-promenadzie-areny-zabrze/” text=”Tour de Pologne – atrakcje na promenadzie Areny Zabrze” background_color=”#71718c”] [/button]

 

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na coraz to wyższym poziomie. Wyścig, który już jutro dotrze do Zabrza, trwa od 29 lipca i skupia się na południu Polski. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości.

Kolarze wjadą do Zabrza ul. Legnicką w Makoszowach około godziny 18.10-18.30. Następnie dojadą ul. Makoszowską i ul. Winklera do ronda Sybiraków. W naszym mieście uczestnicy wyścigu trzykrotnie pokonają rundę o długości 6,2 km. Peleton od ronda Sybiraków pojedzie ulicą de Gaulle’a, skręci w lewo w Roosevelta, na niewielkim rondzie w ciągu ulicy Roosevelta pojedzie w lewo w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej, którą dojedzie z powrotem do ronda Sybiraków, by ponownie zjechać w dół. Zdaniem organizatorów, końcówka będzie bardzo spektakularna, a ponad kilometr prostej do mety zapewni piękny sportowy spektakl.

W związku z tym, że część trasy 74. Edycji Tour de Pologne biegnie przez Zabrze, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, że wprowadzono zmianę organizacji ruchu, a także zmiany przebiegu tras autobusów w granicach miasta Zabrze.

Od wczesnych godzin rannych (od godz. 5.00) do późnych godzin nocnych (do ok. 23:00) całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
– ul. Roosevelta od ronda przy granicy z Gliwicami do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen. de Gaulle’a;
– węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty.
– ul. Gen. de Gaulle’a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
– odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle’a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od ul. Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen. de Gaulle’a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
– ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).
W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską.

Więcej nt. zmiany organizacji ruchu w Zabrzu [button open_new_tab=”true” bg_repeat=”No-Repeat” text_color=”White” image_url=”” size=”small” url=”http://www.mzdii.zabrze.pl/pl/aktualnosci/item/428-tour-de-pologne” text=”Tour de Pologne – informacje o zmianach w ruchu” background_color=”#71718c”] [/button]

Wyścig tradycyjnie relacjonowany będzie przez telewizję, a większość ujęć prowadzonych będzie ze śmigłowca. Dlatego organizatorzy już dziś zachęcają do udziału w konkursie „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”.

Zachęcamy do indywidualnego, ale również zorganizowanego dekorowania Zabrza. Tradycyjnie już pod uwagę będą brane elementy kolarskie i narodowe. Zwycięzca w każdej z trzech kategorii – najpiękniejsze miasto startowe, etapowe i premii, otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej.