Informacja o parkingach

Kibiców wybierających się na mecz 33. kolejki Nice I ligi pomiędzy Górnikiem Zabrze a Podbeskidziem Bielsko-Biała, który rozegrany zostanie na Arenie Zabrze 28 maja o godzinie 12:30 zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat parkingów.

Jednocześnie organizatorzy zachęcają do skorzystania z komunikacji miejskiej a także do przybycia na Arenę Zabrze z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

W bezpośrednim sąsiedztwie Areny Zabrze funkcjonują dwa parkingi o łącznej pojemności 650 samochodów: pierwszy, w części południowej, po przeciwległej stronie ulicy Roosevelta; drugi, w części zachodniej – wjazd na ten parking możliwy jest od strony ulicy Roosevelta, bramą nr 10 (uwaga: wcześniej wjazd na parking odbywał się od ul. Piłsudskiego). Miejsca na obu parkingach są płatne, niestrzeżone – płatność wyłącznie gotówką, wysokość opłaty 5 zł.

Dostępny jest również parking wewnętrzny na poziomie 0 Areny Zabrze. Koszt biletu parkingowego wynosi 7 złotych. Bilety parkingowe na parking wewnętrzny można nabywać on-line oraz w punktach stacjonarnych.

Dodatkowo uruchomiony zostanie bezpłatny parking przy Zespole Szkół nr 17, położony przy ulicy Piłsudskiego 58.

LISTA WSZYSTKICH MIEJSC PARKINGOWYCH

– Parking wewnętrzny Areny Zabrze.
Wjazd od strony ulicy Damrota. Opłata parkingowa 7 zł. Parking płatny. Bilety parkingowe w przedsprzedaży w punktach sprzedaży stacjonarnej biletów oraz on-line na www.bilety.arenazabrze.pl

– Miejsca parkingowe bezpośrednio przy Arenie Zabrze.
Parking zewnętrzny Areny Zabrze.
Wjazd od ul. Roosevelta, bramą nr 10. Opłata parkingowa 5 zł. Parking płatny, niestrzeżony.

– Miejsca parkingowe bezpośrednio przy Arenie Zabrze.
Parking przy ul. Roosevelta, vis-a-vis stadionu. Opłata parkingowa 5 zł. Parking płatny, niestrzeżony.

– Miejsca parkingowe przy Szkole.
Parking przy Zespole Szkół nr 17 w Zabrzu, położony przy ulicy Piłsudskiego 58. Parking bezpłatny, niestrzeżony.

Przypominamy również, że w bezpośrednim sąsiedztwie Areny Zabrze wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Poniżej wykaz zmian w organizacji oraz wyłączonych odcinków ulic:
• zamknięta zostanie na pół godziny prze meczem i po meczu ul. Roosevelta na odcinku od ul. Piłsudskiego do bramy wjazdowej nr 10,
• zamknięta zostanie na pół godziny prze meczem i po meczu ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Roosevelta.