Imponujący początek sezonu

Doskonała gra Górnika, pełne trybuny Areny Zabrze i głośny doping kibiców – to najkrótsze podsumowanie tego, co miało miejsce sobotni wieczór w Zabrzu.

Wracający po roku nieobecności w Ekstraklasie Górnik Zabrze, pokonał przy pełnych trybunach aktualnego mistrza Polski aż 3:1.

Na trybunach zasiadł komplet kibiców. Bilety zostały wyprzedane na pniu. Już pierwszego dnia sprzedaży stacjonarnej zeszły wszystkie. Wykupiono 22 708 miejsc.

Na trybunach Areny Zabrze pojawiło się aż 2062 dzieci, oczywiście wszystkie z nich weszły na stadion pod opieką dorosłych.

Doskonała atmosfera na trybunach przyciąga na stadion nie tylko stałych bywalców. Mecz Górnik Zabrze – Legia Warszawa obejrzało na stadionie aż 5173 kibiców, którzy przyszli na Arenę Zabrze po raz pierwszy.

Pełny był również sektor kibiców drużyny gości – do Zabrza przyjechało 1102 legionistów.

Czy na kolejnym meczu statystyki będą równie imponujące? Czy atmosfera będzie równie gorąca? Czy Górnicy zagrają tak samo świetnie? Kto się chce przekonać już dzisiaj powinien zarezerwować czas w sobotę, 29 lipca. To wtedy Górnik Zabrze zmierzy się z Wisłą Kraków.