„Gwiazdy” przedpremierowo w Multikinie w Zabrzu

20 kwietnia o 19.30 w Multikinie w Zabrtzu będzie można zobaczyć przedpremierowo film „Gwiazdy” z Mateuszem Kościukiewiczem, Sebastianem Fabijańskim, Magdaleną Cielecką i Erykiem Lubosem w rolach głównych. Z kolei na ekranach kin w całym kraju film będzie można zobaczyć od 12 maja.

Zapowiedź filmu można zobaczyć na stronie Multikina.

Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. „Gwiazdy” to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia – gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i Polskiej Reprezentacji ery Kazimierza Górskiego.

W rolę Banasia wcielił się Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „Bilet na księżyc”), któremu partneruje Sebastian Fabijański, znany m.in. z wielkiego hitu Patryka Vegi – „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Miłosny trójkąt dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak, którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji „Hercules”. Ponadto w filmie zobaczymy też: Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta oraz Grażynę Torbicką.

„Gwiazdy” to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami.

Bilety na przedpremierowy pokaz można nabyć w Multikinie w Zabrzu, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.