Energia do nauki na Arenie Zabrze

Razem z Partnerem Generalnym wydarzenia – firmą TAURON – zapraszamy na spotkanie „Energia do nauki!”, które odbędzie się 15 października na promenadzie zewnętrznej.

Akcja ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły i z powrotem, a także podczas przemieszczania się czasie wolnym. W trakcie spotkania, bezpieczne zachowania będą promować przedstawiciele instytucji realizujących funkcje publiczne w tym zakresie. Uczestnicy dowiedzą się, jakich zasad należy przestrzegać, by uniknąć groźnych sytuacji w trakcie przemieszczania się zarówno pieszo, jak i na rowerze, hulajnodze czy też samochodem.

W godzinach 9:00-13:00 będzie można zobaczyć radiowóz Policji i Straży Miejskiej, a także wóz strażacki. Zaplanowano pokazy sprzętu ratowniczego i pierwszej pomocy oraz znakowanie rowerów. Niewątpliwą atrakcją będzie symulator dachowania udostępniony przez WORD czy też sprzęt, jaki zaprezentuje Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. W programie wydarzenia przewidziano także występ rolkarzy.

Zapraszamy!