Doskonała frekwencja na trybunach Areny Zabrze

Piątkowe spotkanie Górnika Zabrze z GKS-em Tychy obejrzało 17 777 kibiców. Tym samym liczba kibiców, którzy do tej pory zasiedli na trybunach Areny Zabrze przekroczyła 200 000.

17 777 kibiców na meczu 20. kolejki to rekord na trybunach pierwszoligowych stadionów w tym sezonie. Dla Areny Zabrze to jednak nie nowość. W zeszłym roku dwukrotnie frekwencja na meczach Górnika Zabrze w roli gospodarza przekroczyła tę ilość. Za pierwszym razem w trakcie lutowego meczu z Ruchem Chorzów, kiedy stadion zapełnił się do ostatniego krzesełka – 24 563 kibiców. Za drugim razem, również w trakcie rundy wiosennej, na meczu z Koroną Kielce – 18 321 kibiców.

Arena Zabrze to wyjątkowe miejsce, które w trakcie meczów zapełnia się wiernymi kibicami Górnika Zabrze. Tak było w ekstraklasie i tak jest w pierwszej lidze. Kibice rozumieją, że teraz doping jest potrzebny jeszcze bardziej. Ich grono stale się poszerza, szczególnie wśród młodego pokolenia. Wielu z nich trafia na Arenę Zabrze po raz pierwszy dzięki akcjom promocyjnym prowadzonych w szkołach na terenie całego regionu. Przychodzą na stadion po raz pierwszy, a potem drugi i kolejny i tak już im zostaje. Kibicowanie to zdrowy nawyk, często przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Na trybunach Areny Zabrze regularnie zasiadają również kibice drużyn przyjezdnych, których sektor znajduje się na trybunie północnej. Mecz Górnika z GKS-em Tychy obejrzało 894 kibiców drużyny gości.