Doskonała frekwencja na trybunach Areny Zabrze

53 032 kibiców oglądało cztery tegoroczne mecze Górnika rozgrywane na Arenie Zabrze. Średnia frekwencja na poziomie 13258 fanów, plasuje sympatyków 14-krotnego mistrza Polski na piątym miejscu w Polsce, tuż za ekstraklasowymi Lechem, Lechią, Legią oraz Wisłą.

„O tym, że kibice Górnika są jego 12-tym zawodnikiem wiemy od dawna. Nawet przykra i bolesna dla całej Trójkolorowej rodziny degradacja z najwyższej klasy rozgrywkowej, nie zniechęciła fanów zabrzańskiej drużyny, do licznych odwiedzin stadionu. I choć już jesienią średnia frekwencja na Arenie Zabrze była zdecydowanie najwyższa w rozgrywkach, to jednak wiosną kibice Górnika przechodzą samych siebie, bijąc kolejne rekordy” – informuje klub.

Tylko raz, podczas meczu z Olimpią Grudziądz, na trybunach zasiadło mniej niż 10 000 kibiców. Podczas niedawnego meczu z Zagłębie Sosnowiec liczba kibiców, którzy od początku sezonu odwiedzili stadion w Zabrzu, przekroczyła 150 000.

Ilość zabrzańskich fanów przekłada się na doskonałą średnią – 13 258 kibiców na mecz. W tym przypadku lepszym wynikiem mogą pochwalić się tylko i wyłącznie najmocniejsze kluby Lotto Ekstraklasy, walczące o tytuł mistrza Polski: Lech Poznań (średnia na poziomie 30 000), Lechia Gdańsk i Legia Warszawa oraz Wisła Kraków. Ta ostatnia wygrywa z Górnikiem nieznacznie, głównie dzięki świetnej frekwencji na meczu z Lechem Poznań (30 128).

źródło: wyborcza.pl/KATOWICE