Dodatkowe zabezpieczenie w sektorze kibiców gości

Na zabrzańskim stadionie pojawi się dodatkowe zabezpieczenie w sektorze kibiców gości. Wszystko po to, aby w przyszłości uniknąć zdarzeń, jakie miały miejsce na meczu z Piastem Gliwice. Władze spółki Stadion w Zabrzu, zarządzającej Areną Zabrze, w porozumieniu z klubem Górnik Zabrze, zdecydowały się na zamontowanie siatki polipropylenowej, która skutecznie uniemożliwi kibicom gości rzucanie na murawę oraz sąsiadujące sektory niebezpiecznych przedmiotów.

Siatka odgradzająca sektor kibiców przyjezdnych od murawy boiska i sektorów zajmowanych przez kibiców miejscowych będzie miała oczka wielkości 45 mm. Do jej zamontowania przewiduje się zużycie ok 700 metrów stalowej linki oraz elementów stalowej podkonstrukcji o łącznej wadze około 200 kg. Całość montażu prowadzona będzie przez wykwalifikowanych alpinistów podwieszonych pod konstrukcją zadaszenia.

Jak tłumaczy Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu, podjęte zostały wszystkie działania, aby w przyszłości uniknąć jakiegokolwiek zagrożenia. Obiekt jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy kontroli i monitoringu. Ale dodanie fizycznej bariery w tym przypadku jest jak najbardziej wskazane i uzasadnione. Bezpieczeństwo piłkarzy i kibiców jest naszym priorytetem – dodaje.