Debiut najdłuższej flagi w Polsce

Ostatni mecz tego sezonu na Arenie Zabrze był wyjątkowy z wielu powodów – zarówno sportowych jak i typowo kibicowskich.

Oczywiście, po pierwsze, trzeba zauważyć, że obie drużyny fantastycznie grały. Jednak to Górnik Zabrze, strzelając 4 gole do bramki rywali, pokazał przed swoją publicznością, że zasługuje na awans do Ekstaraklasy, o który będzie walczył w najbliższym spotkaniu.

Po drugie, kibice, którzy stawili się na trybunach Areny Zabrze w liczbie 19 408 osób. Po raz kolejny pokazali, że prawdziwy sportowy doping, to dobra zabawa dla wszystkich, zarówno najzagorzalszych kibiców zasiadających na trybunie południowej, jak i tych którzy zapełniają trybuny: wschodnią i północną.

No i po trzecie, debiut najdłuższej w Polsce flagi wywieszonej przez kibiców Górnika Zabrze w Młynie.

Płótno liczy sobie 87 metrów długości i prezentuje się bardzo okazale. Co ważne, powstało dzięki wsparciu wszystkich kibiców Górnika, którzy wzięli udział w zbiórkach podczas meczów z Zagłębiem Sosnowiec oraz GieKSą. Dzięki szczodrości zabrzańskich fanów, awizowany wcześniej trzeci etap zbiórki okazał się zbędny, a flaga ujrzała światło dzienne. Debiut wypadł fantastycznie. Niemal 20 tysięcy kibiców z wszystkich trybun burzą oklasków przyjęła efekt pracy i starań najbardziej zagorzałych fanów Górnika!