Cykliczne warsztaty rolkowe na Arenie Zabrze

Rolki na Arenie Zabrze, czyli cykliczne warsztaty z nauki jazdy na rolkach cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Zabrza.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, do których uczestnicy przyporządkowywani są w zależności od posiadanych umiejętności. Grupa początkująca to zajęcia przeznaczone dla osób, które niezbyt pewnie czują się na rolkach. Polegają głównie na nauce prawidłowej postawy, płynnej jazdy do przodu, skręcania i hamowania. Grupa zaawansowana to zajęcia przeznaczone dla osób, którym jazda do przodu nie sprawia żadnego problemu. Uczestnicy uczą się jazdy tyłem, zaawansowanych metod hamowania i freestyle slalomu.

Warsztaty , których organizatorem jest Aktywne Zabrze prowadzone są przez profesjonalnego instruktora jazdy na rolkach – Julię Grzegorzak, która aktywnie uczestniczy we wszystkich działaniach podejmowanych na terenie Śląska w ramach projektu I love Rolki. Jednak, jak przyznaje instruktorka, Arena Zabrze oferuje najlepszą przestrzeń do tego typu aktywności – gładka nawierzchnia w kubaturze obiektu, czyli parking wewnętrzny stadionu to właśnie to miejsce.

Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort uczestników obligatoryjne jest wyposażenie w kask i komplet ochraniaczy, niezależnie od stopnia posiadanych umiejętności.

ZAPISY w Punkcie Informacji o Mieście, osobiście lub telefonicznie, ul. Powstańców Śląskich 2/1, Tel.: 32 271 72 76, 32 373 35 20.