CO Z TYM KLIMATEM?

Arena Zabrze wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu zaprasza na spotkanie poświęcone zagadnieniom klimatycznym.

Spotkanie jest dedykowane uczniom klas ósmych szkół podstawowych oraz uczniom szkół średnich z Zabrza. Połączone zostanie z prelekcją prof. dr hab. Piotra Skubały pt. „Co z tym klimatem”.

Podczas wydarzenia poruszone będą ważne bieżące zagadnienia związane z klimatem m.in.: Dlaczego zmiana klimatu to poważne zagrożenie? Dlaczego zmienia się nasz klimat? Co możemy zrobić w naszym codziennym życiu, by ograniczyć/zminimalizować postępujące zmiany klimatyczne?

Profesor Piotr Skubała jest biologiem, ekologiem, pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego, autorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z etyki ekologicznej, filozofii środowiskowej, edukacji ekologicznej, ochrony środowiska i rozwoju zrównoważonego. Jest także liderem ruchu Climate Reality, aktywnym działaczem Śląskiego Ruchu Klimatycznego oraz organizatorem i prowadzącym spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach. Jego wystąpienie „It is time to go beyond just research and publishing” zostało zaprezentowane w trakcie konferencji klimatycznej COP 25 w Madrycie w ramach wydarzenia „Climate Law and Governance Day 2019” (6.12.2019) jako apel do środowiska naukowego o podjęcie szybkich, zdecydowanych kroków w trosce o naszą przyszłość i los życia na planecie.

Wystąpienie dostępne jest pod adresem: https://www.facebook.com/slaskifestiwalnauki.katowice/videos/1187633361439564/

Spotkanie odbędzie się 5 lutego 2020 r. na Arenie Zabrze w godzinach 8.30 do 12.00. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Zabrze – Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu przy współpracy Stadion w Zabrzu sp. z o.o.