Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

PRZEKAZANIE UKOŃCZONEGO OBIEKTU

Dzięki rozbudowie Areny Zabrze w obiekcie swe miejsce znalazło także Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. To publiczny zakład opieki zdrowotnej, który do tej pory miał siedzibę przy ul. 3 Maja 10, ale z wielu względów potrzebował nowej lokalizacji.

1 września 2022 roku ogłosiliśmy przetarg „Zmiana sposobu użytkowania części powierzchni stadionu na pomieszczenia: ośrodka rehabilitacji, magazynowe oraz gastronomii”, który wygrała firma Mostostal Zabrze GPBP S.A. Podjęła się zadania za kwotę 4.945.002,42 zł. Rozpoczęta 25 listopada 2022 roku inwestycja przebiegła bardzo szybko i zakończyła się trzy miesiące przed terminem. 4 lipca 2023 roku nastąpiło przekazanie kluczy do 45 specjalistycznych pomieszczeń. W czasie przeprowadzki wytyczone zostaną w pasażu, blisko wejścia do placówki, dodatkowe miejsca parkingowe.

Na 700m2 powierzchni powstały się nowoczesne, specjalistyczne wnętrza, z dostępem dla osób niepełnosprawnych i parkingami.

UROCZYSTE OTWARCIE CENTRUM REHABILITACJI

7 grudnia 2023 roku, punktualnie o godzinie 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w części pasażu Areny Zabrze. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:

dyrektor ośrodka dr Ahmad Farouni, Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, Prezes Zarządu Stadion w Zabrzu Sp. z o.o. Mariola Kosiorek oraz proboszcz parafii św. Józefa w Zabrzu ks. Józef Dorosz.