Biathlon dla Każdego na Arenie Zabrze

W minioną sobotę na Arenie Zabrze odbyły się organizowane przez Polski Związek Biathlonu zawody Biathlon dla Każdego. W zawodach wzięła udział ponad setka uczestników, startująca w kilku kategoriach wiekowych.

Uczestnicy zawodów zmierzyli się z letnia odmianą biathlonu polegającą na biegu bez broni oraz oddaniu strzałów z broni laserowej.

Honorowymi gośćmi imprezy byli brązowi medaliści Mistrzostw Europy, państwo Krystyna i Grzegorz Guzikowie.

Jako pierwsi, tuż po 10:00 wystartowali zawodnicy kategorii przedszkolnej. Najmłodsi uczestnicy zabrzańskich zawodów to trzylatki, czyli rocznik 2014. Startujący w tej kategorii jako jedyni mogli biec i strzelać z opiekunami. Kolejni zawodnicy musieli już sobie radzić samodzielnie.

Większa część zawodów miała miejsce na promenadzie zewnętrznej Areny Zabrze, jednak zawodnicy kategorii OPEN pokonywali trasę prowadzącą ulica Olimpijską a następnie wbiegali na przestrzeń tuż przy murawie stadionu, aby pasażem za trybuną południową znaleźć się ponownie na promenadzie.

Organizatorzy zadbali również ododatkowe atrakcje – podczas zawodów animatorzy prowadzili zajęcia dla najmłodszych. Można było np. spróbować swoich sił w puszczaniu gigantycznych baniek mydlanych.

Zawody Biathlon dla Każdego gościły na Arenie Zabrze już po raz drugi i podobnie jak w zeszłym roku ściągnęły na promenadę obiektu zarówno uczestników jak i wielu kibiców, którzy dopingowali zawodników i przyglądali się ich zmaganiom.