Arena Zabrze na Targach Turystycznych

Arena Zabrze po raz kolejny zaprezentowała swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Zabrzu. Wspólne stoisko Areny oraz Górnika Zabrze w piątek i sobotę 13-14 kwietnia licznie odwiedzili gospodarze oraz goście imprezy.

W tym roku partnerem wydarzenia było Peru. W wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Włoch.

Gościem specjalnym tegorocznych Targów był Mieczysław Bieniek, były górnik, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, podróżniczy etap w swoim życiu. W sumie odwiedził kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Z czasem wypracował własny styl podróżowania, w którym szczególnie ceni sobie docieranie do trudno dostępnych miejsc i celów, rzadko odwiedzanych przez brać podróżniczą. W 2006 roku na swoje 50. urodziny wyruszył w kilkumiesięczną podróż lądową do Dalajlamy w Indiach. W końcowej części tej drogi towarzyszy mu filmowiec Paweł Wysoczański. Z nakręconych materiałów powstał film dokumentalny „W drodze”. W 2010 roku Bieniek wydał swoją pierwszą książkę „Hajer jedzie do Dalajlamy”, będącej opisem zarówno całej wędrówki do Dalajlamy, jak i wielu przygód z dzieciństwa, życia dorosłego, a przede wszystkim z innych podróży azjatyckich. Mieczysław Bieniek z pasją para się fotografią, robi też amatorskie filmy ze swoich podróży.