74. Tour de Pologne

15 maja, na torze kolarskim w Pruszkowie, podczas uroczystej gali zaprezentowano trasę 74. Tour de Pologne. Meta 4. etapu, liczącego 238 km, zlokalizowana będzie w Zabrzu. Najlepsi kolarze z całego świata pokonają trzy pętle ulicami miasta finiszując w sąsiedztwie Areny Zabrze.

Jest to nowy element promocji wizerunku miasta, które kojarzy się przecież nie tylko z nowoczesną medycyną i rozwojem turystyki poprzemysłowej, ale także właśnie ze sportem. Stąd też cel, by obok przeżywania sportowych emocji, upowszechniać w skali regionu i kraju atrakcyjne tereny inwestycyjne strefy ekonomicznej oraz obiekty warte odwiedzenia, jak kopalnia Guido czy kompleks Sztolnia Królowa Luiza z Parkiem 12C i Bajtel Grubą.

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na jeszcze wyższym poziomie. Wyścig, który przed nami, potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia i skupi się na południu Polski. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości.

29.07 ETAP I KRAKÓW – KRAKÓW 137 km
30.07 ETAP II TARNOWSKIE GÓRY – KATOWICE 142 km
31.07 ETAP III JAWORZNO – SZCZYRK 161 km
01.08 ETAP IV ZAWIERCIE – ZABRZE 238 km
02.08 ETAP V OLIMP NAGAWCZYNA – RZESZÓW 130 km
03.08 ETAP VI KOPALNIA SOLI „WIELICZKA” – ZAKOPANE 199 km
04.08 ETAP VII BUKOVINA RESORT – BUKOWINA TATRZAŃSKA 132 km

– W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej tym lepiej – podsumowuje trasę Czesław Lang, dyrektor Generalny Lang Team.

Podczas 74. Tour de Pologne nie zabraknie imprez towarzyszących. Rok 2017 to ważna rocznica dla Nutella Mini Tour de Pologne. Jeden z najpopularniejszych cyklów wyścigów dla dzieci, gdzie swoje wielkie kariery zaczynali Katarzyna Niewiadoma czy Michał Kwiatkowski obchodzi dziesięciolecie. Z tej okazji organizatorzy szykują specjalne niespodzianki.

SPONSORZY POSZCZEGÓLNYCH KLASYFIKACJI 74. TOUR DE POLOGNE
KOSZULKA CARREFOUR (żółta) – lider klasyfikacji generalnej wyścigu
KOSZULKA TAURON – (magenta) lider klasyfikacji górskiej
KOSZULKA HYUNDAI – (biała) lider klasyfikacji sprinterskiej
KOSZULKA LOTTO – (granatowa) lider klasyfikacji najaktywniejszych
PREMIA LOTOS – najlepszy polski zawodnik w klasyfikacji generalnej

Najlepszy kolarz 74. Tour de Pologne wyjedzie z Polski nowym samochodem marki Hyundai. To nagroda główna dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy etapów i całego wyścigu wyłonieni zostaną dzięki marce Tissot – oficjalnemu pomiarowi czasu, nowemu partnerowi Tour de Pologne.

Tour de Pologne to także największe media, które relacjonują wyścig. Stawiamy na najlepszych i największych w naszym kraju. Naszymi głównymi partnerami są: Telewizja Polska, Polskie Radio, Onet, Przegląd Sportowy, a od niedawna do tego grona dołączyła największa gazeta codzienna Fakt i jeden z najważniejszych tygodników opinii – Wprost.

Tour de Pologne to także najlepsza z możliwych realizacji telewizyjnych. Rywalizacja będzie pokazywana nie tylko z mobilnych kamer na motocyklach, ale także ze śmigłowców, które z góry pokażą najważniejsze wydarzenia w peletonie.

To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie. Na trasie ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców. Magiczna kombinacja trasy, emocji i kibiców daje im to poczucie, że Tour de Pologne to wyścig, którego nie mogą ominąć w swoim kalendarzu startów.