Międzynarodowe Targi Turystyczne

Przed nami 10. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych, które odbędą się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu 13 i 14 kwietnia. Arena Zabrze wraz z Górnikiem Zabrze wspólnie zaprezentują swoją ofertę.

W tym roku partnerem Targów jest Republika Peru, a Ambasador Republiki Peru w Polsce będzie ich gościem honorowym. Udział w targach potwierdzili przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Gośćmi pierwszego dnia targów będą uczestnicy XV Międzynarodowej Konferencji poświęconej turystyce dziedzictwa przemysłowego.

Jak co roku, na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji m.in. muzyka i taniec peruwiański, pokazy parzenia herbaty, degustacje kuchni peruwiańskiej, warsztaty i prezentacje wystawców. Gościem specjalnym tegorocznych Targów będzie Mieczysław Bieniek – były górnik, podróżnik, autor książki „Hajer jedzie do Dalajlamy”.

Imprezami towarzyszącymi będą: Rajd Targowy Pojazdów Klasycznych oraz Fabularna Gra w stylu room escape pn.: „Kolej na Peru czyli szlakiem polskich pionierów techniki”.